Klasy korozyjności wg normy PN-EN ISO 12944-2:2001

 

Klasy korozyjności wg normy PN-EN ISO 12944-2:2001

 
Klasy korozyjności Przykłady środowisk typowych dla klimatu umiarkowanego (tylko informacyjnie).
Wewnątrz Na zewnątrz
C1 bardzo mała Ogrzewane budynki z czystą atmosferą, np. biura, sklepy, szkoły, hotele. Nie dotyczy.
C2 mała Budynki nieogrzewane, w których może mieć miejsce kondensacja, np. magazyny, hale sportowe Atmosfery w małym stopniu zanieczyszczone; głównie tereny wiejskie.
C3 średnia Pomieszczenia produkcyjne o dużej wilgotności i pewnym zanieczyszczeniu powietrza, np. zakłady spożywcze, pralnie, browary, mleczarnie. Atmosfery miejskie i przemysłowe, średnie zanieczyszczenie tlenkiem siarki (IV), np. obszary przybrzeżne o małym zasoleniu.
C4 duża Zakłady chemiczne, pływalnie, stocznie remontowe statków i łodzi Obszary przemysłowe, obszary przybrzeżne o średnim zasoleniu.
C5-I bardzo duża (przemysłowa) Budowle lub obszary z prawie ciągłą kondensacją i dużym zanieczyszczeniem. Obszary przemysłowe o dużej wilgotności i agresywnej atmosferze.
C5-M bardzo duża (morska) Budowle lub obszary z prawie ciągłą kondensacją i dużym zanieczyszczeniem Obszary przybrzeżne i oddalone od brzegu w głąb morza o dużym zasoleniu.
       

**Informacja dotycząca określania klasy korozyjności dla produktów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej:

Klasyfikacji stali szlachetnych do zastosowań w danym środowisku korozyjnym dokonano w oparciu o normę PN-EN 10088-1-5, opisującą gatunki stali nierdzewnych odpornych na korozję oraz na podstawie charakterystycznych właściwości tych stali.

Co do zasady należy przyjąć, że w przypadku występowania w środowisku eksploatacji produktu jonów chlorkowych w dużym stężeniu, należy wybrać produkt w wykonaniu kwasoodpornym (AISI 316L).

Należy również pamiętać, że na osiągnięcie wysokiej odporności korozyjnej wpływa także regularna konserwacja powierzchni elementów.

Produkt wykonany ze stali nierdzewnej (AISI 304) lub kwasoodpornej (AISI 316L) co do zasady nie jest malowany. Istnieje możliwość pomalowania takich produktów.

 

                                       

 

Przejdź do: #zamak   #aluminium    #stal_malowana_proszkowo    #stal304    #stal316   #klasy_korozyjności   #powierzchnia_szlifowana   #powierzchnia_polerowana    #powierzchnia_malowana    #powierzchnia_surowa   #powierzchnia_surowa/szlif   #powierzchnia_aluminiowa/surowa/anodowana #czyszczenie_balustrady

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl